…a na hrušce sedí diktátor

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

na místě 390,-

předprodej 350,-

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
(Abonentní katalog k nahlédnutí)

Každá konfrontace se vždy týká všech.

Hra je groteskou o světě, v němž žijeme. O konfrontaci světů, myšlenek a názorů.

Teroristka Anna Polívková unáší v neznámé zemi a na neznámé místo diktátora Miroslava Táborského. Plán únosu ovšem selže. Co teď s diktátorem? Není na prodej ani na výměnu. Nezbývá nic jiného než zůstat pod hruškou a pokusit se o lidské sblížení...

Text Vladimíra Škutiny a Jaroslava Gillara a herecké nasazení Polívkové a Táborského spolu vytváří osmdesát minut, které diváka přímo přikovají k sedadlu.

Hra měla světovou premiéru v 80. letech v Mnichově. Zdá se však, jako by se od té doby téměř nic nezměnilo. I dnes se můžeme setkat s mladými nadšenci, kteří slepě jdou za jakousi fata morgánou. Stejně tak občas narazíme na manipulujícího mocnáře nebo na nebezpečný dav, který neváhá ve vteřině obrátit směr, kterým se ubírá. Kromě aktuálnosti je silnou stránkou této inscenace herecké nasazení obou herců. Energie a touha předat divákovi poselství textu z nich přímo srší. Vývoj a přeměnu vztahu mezi teroristkou a diktátorem zvládli na jedničku.

Gillarova inscenace hry se dotýká samotné podstaty společnosti a naší role v ní. Návštěvník si z ní ovšem odnese výrazný dojem, i když ji bude vnímat jen jako prostou komediální konverzačku.

režie / úprava / hudba: J. Gillar
hrají: Anna Polívková a Miroslav Táborský

 

PŘEDPRODEJ A ONLINE PRODEJ BUDE ZAHÁJEN 1. PROSINCE 2015.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 

 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved