5.12.2016

Čeká nás koncerty nabitý týden

Zahoďte starosti se sněhem za hlavu, tento týden si vás dovolujeme pozvat například na Cestovatelský klub. Ve středu 7. prosince se společně s Petrem Schlindenbuchem vydáme na putování po Azorských ostrovech. Čeká nás nedotčená příroda i nejvyšší hora Portugalska.

Promítání v kině Sféra zahájíme tradičně v úterý Filmovým klubem, zhlédnout můžete francouzsko-kanadský snímek Je to jen konec světa. Čtvrtek bude patřit Royal Opera House v Londýně. Čeká nás královské baletní představení Louskáček.

O víkendu se poohlédneme za rokem 2016, v rámci filmového minifestivalu Napříč rokem 2016 budou ve Sféře k vidění ty nejlepší snímky čtyř kategorií – komedie, český film, pohádka a blockbuster.Více >

30.11.2016

Darujte pod stromeček kulturu!

Vánoce se nezadržitelně blíží a nakupování vánočních dárků se pro vás stává stresovou záležitostí jako každým rokem? Co koupit rodičům? Babičce a dědečkovi?

Nekupujte ohrané zbytečnosti, darujte kulturní zážitek! I letos vám nabízíme bohatou nabídku pořadů, které protkají jaro a již brzy je můžete zakoupit na vánoční dárkovou poukázku. Předprodej na recepci KC i online spustíme ve čtvrtek 1. prosince. A pokud si nejste jisti pořadem, nabízíme i kupónové karty v hodnotě 500 nebo 1000 Kč. Obdarovaný si potom sám vybere na jaký pořad nebo pořady kartu využije. Tyto poukázky jsou vhodné též do kina Sféra. Informace k jednotlivým pořadům naleznete v programu.Více >

30.11.2016

Do půlnoční premiéry nových Star Wars zbývají dva týdny

Kino Sféra ani tentokrát nevynechá příležitost uspořádat speciální kostýmovou premiéru dalšího dílu sci-fi série Star Wars. A protože nás vaše kostýmy baví, chceme upozornit, že na jejich výrobu vám zbývá pouhých čtrnáct dní.

Minulý rok se v kině Sféra o půlnoční premiéře filmu Star Wars: Síla se probouzí sešlo nespočet jediů a sithů, nechyběl R2-D2, Žvejk, Anakin či samotný Yoda.Více >

středa 14. prosince od 23.58 hodin
kostýmová premiéra
Rogue One: Star Wars Story

kino Sféra
130,-

29.11.2016

Také do Sféry vstupuje druhý Anděl Páně

Petronel a Uriáš jsou zpět. Prvního prosince vstupuje do kin volné pokračování  pohádky Jiřího Stracha Anděl Páně 2. Dvojici anděla a čerta ztvární jako v prvním nebeském filmu Ivan Trojan a Jiří Dvořák.

V roce 2005 uchvátila diváky pohádka Anděl Páně. Vtipný příběh, zajímavá zápletka a samozřejmě boj dobra se zlem se tak po jedenácti letech dočkalo pokračování. O scénář se tentorkát postarali  Marek Epstein a Jiří Strach, režie se opět ujal Jiří Strach.

Zklamaní tedy určitě z kina odcházet nebudete a co jiného navodí vánoční atmosféru než pohádka? Sami tvůrci slibují zábavu pro celou rodinu.Více >

28.11.2016

Listopad uzavřeme operou, prosinec přivítáme s Řehořem

A je tu prosinec. Minulý týden jsme zahájili advent a ozdobený strom na Náměstí Českého ráje už vám skutečnost, že se Vánoce neúprosně blíží, nedá zapomenout.

Pokud nepatříte mezi ty, kteří vánoční a zimní čas zbožňují, doporučujeme zavítat třeba na středeční Cestovatelský klub, s Pavlou Bičíkovou navštívíme sluncem zalitou Sicílii a Liparské ostrovy. Ve čtvrtek se můžete přijít pobavit do kavárny KUS, kde proběhne další Kavárenský kvíz a u srdce dozajista zahřeje i téměř vyprodaný koncert 4Tetu.

Do kina Sféra můžete vyrazit i tento týden ve čtvrtečních dopoledních hodinách, kdy v rámci cyklu Kino nejen pro seniory promítáme film Tenkrát v ráji. Filmový klub nabídne již v úterý dokumentární snímek Normální autistický film.
 Více >

25.11.2016

Adventní koncerty zahájí Schola Gregoriana Pragensis

Advent se nezadržitelně blíží a s ním i adventní koncerty, které nabývají na oblibě. Dovolujeme si vás pozvat na ten první, který se bude konat v Chrámu Narození Panny Marie poslední listopadovou neděli. Koncert bude zároveň oslavou 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. 

Schola Gregoriana Pragensis byla založena Davidem Ebenem v roce 1987. První dva roky existence mohla zpívat pouze při liturgii, od konce roku 1989 se však intenzivně věnuje také nahrávání a často koncertuje doma i v zahraničí (Itálie, Španělsko, Francie, Belgie a další).Více >

neděle 27. listopadu od 15 hodin
Schola Gregoriana Pragensis
Chrám Narození Panny Marie
vstupné 80,-

23.11.2016

I letos servírujeme maraton Snow Film Fest

Ve více než 200 českých a slovenských městech uvidíte ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa. Jedním z těchto měst je i Turnov. Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách přinese SNOW FILM FEST, který opět po roce láká do kin.

„Festival SNOW FILM FEST probíhá v České republice od roku 2011. Tehdy jsme jej nazvali Filmový Festival Zimních sportů. Akce vznikla jako protiváha  zdárně rozběhlému filmovému festivalu Expediční kamera.
 Více >

sobota 26. listopadu od 17 hodin
Snow Film Fest
kino Sféra
vstupné 100 Kč

22.11.2016

Na závěrečnou prodlouženou tanečních kurzů dorazilo 65 párů

V sobotu 19. prosince se na velkém sále Střelnice konala závěrečná prodloužená podzimních tanečních kurzů pro začátečníky a pokročilé. Všichni kurzisté i ostatní návštěvníci se skvěle bavili, kromě možnosti si pořádně zatančit měli možnost shlédnout ukázky tanečního umění mistrovského páru ve standardních i latinskoamerických tancích.

Závěrečná prodloužená se konala od osmé hodiny večerní, po prvním bloku tanců se představili Lukáš Frydrych a Zuzana Růžičková, pár velmi úspěšně soutěžící v kategorii Junior II. Jejich výsledky by hravě stačily na postup do vyšší kategorie, ale zde je limitem jejich věk. Lukášovi a Zuzaně totiž ještě není 15 let! Více >

21.11.2016

Svět Harryho Pottera ovládl Sféru

Páteční večer 18. listopadu patřil v kině Sféra speciální projekci filmové novinky Fantastická zvířata a kde je najít. V předsálí tak nechyběly zlatonky či košťata a u vstupu vám vstupenky zkontrolovala sama Bellatrix Lestrangeová. 

Celé kino se pod rukama zaměstnanců obléklo do hávu kouzelnického světa. Do prostředí plného dekorací, mezi nimiž vévodily zlatonky, pavouci či dokonce onen magický kufr Newta Scamandera, mohli návštěvníci vstoupit od šesté hodiny večerní. Připraven byl čtenářský koutek, kde bylo k vypůjčení pár desítek tematických knih, které dodal partner akce Městská knihovna Antonína Marka. Ke shlédnutí potom bylo speciální pásmo filmů o filmu a tak kdo přišel s předstihem, rozhodně nelitoval.Více >

21.11.2016

Co rozhodně nevynechat tento týden?

Kulturní dění nového týdne nabídne hned tři koncerty a jeden hudební festival (viz níže). Tím prvním bude Turnovský hudební večer s klavíristou Martinem Kasíkem – Humoreska. Mladý umělec se na vás bude těšit ve středu v Městském divadle. Druhý koncert nás čeká v kavárně KUS na Střelnici, kde skupina Soundfall společně s uskupeními The Hops Party a Mulholland Blue pokřtí své album All the Arrives and Leaves. Třetím koncertem otevřeme sérii adventních koncertů – v Chrámu Narození Panny Marie vystoupí Schola Gregoriana Pragensis.

Kino Sféra má i tento týden co nabídnout. Přijměte pozvání na sci-fi Příchozí, kde se setkáme s tajemnými vesmírnými loděmi a osud celého lidstva bude v rukou Louisi Banksové, kterou ztvárnila skvělá herečka Amy Adams. Milovníci zimních sportů si potom přijdou na své díky několikahodinovému maratonu s názvem Snow Film Fest.Více >

archiv »


kalendář akcí
prosinec 2016
po út st čt so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

2016 © KC Turnov, All Rights reserved