Tento týden vás zveme do Sféry na dokumentární film Nebe a led či romanticku komedii Jak přežít single

Tento týden vás zveme zejména do kina Sféra na několik zajímavých filmů. Filmový klub vám představí dokumentární snímek Nebe a led, v premiérový čtvrtek nás čeká Alenka v říši divů: Za zrcadlem. Novinkou na víkend je pak romantická komedie Jak přežít single.

Filmový klub: Nebe a led

Oscarový režisér Luc Jacquet (Putování tučňáků) ve svém novém celovečerním dokumentu popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse na Antarktidu, které vedly až k objevení a popsání jevu, dnes dobře známého jako „globální oteplování".

 
Více >

Partners market vyhlašuje grant ve výši 30 000 Kč

Společnost Partners market Turnov vyhlašuje v rámci jejích aktivit grant pro rok 2016 na podporu regionu, v němž působí. "Cílem Grantu je podpora neziskového sektoru v regionu Turnovska, konkrétně v oblasti práce s mládeží a dětmi. Účelem podpory je zajistit možnost kvalitního trávení volného času dětem všech sociálních skupin a předcházet tak negativním jevům jako jsou závislosti či kriminalita."

Žadatelé

Žadatelem o podporu v rámci Grantu může být nezisková nestátní organizace či skupina, která má sídlo, pobočku nebo vyvíjí významnou část svých aktivit v regionu Turnovska. Žadatelem může být organizace, která se zcela nebo z převážné většiny věnuje práci s dětmi a mládeží,
Více >

Tento týden nás čeká Dámská jízda s Avonem a poslední THV letošní sezóny

Tento týden se můžete těšit na různorodý program. Začínáme ve středu posledním koncertem z řady Turnovských hudebních večerů v této sezóně. V pátek pak přijde na řadu relaxační program v podobě Dámské jízdy s Avonem a filmem Svátek matek, o kterém se více dočtete na našich webových stránkách. Na něj pak naváže diskotéka, která bude tentokrát celá v bílém.

Pro filmové fanoušky je navíc ve čtvrtek v kině Sféra připravená premiéra novinky X-Men: Apokalypsa.Více >

Vlastík 2016 aneb Domov je místo v srdci

Ve čtvrtek 5. a v pátek 6. května se v Masarykově ZŠ v Tatobitech konal devátý ročník regionální vlastivědné soutěže Vlastík 2016. Letos se tu sešlo dvanáct týmů od Liberce po Mladou Boleslav. Je dobře, že si Vlastík vybudoval pevné místo v kulturním kalendáři spřátelených škol a ty se k nám rok co rok vracejí – a co víc – díky ohlasu přibývají i školy nové (letos to bylo Mnichovo Hradiště). A co že to ten Vlastík je?Více >

Tento týden přijede to Turnova na Střelnici Michal Viewegh

Tento týden uzavřeme letošní sezónu pořadů O literatuře, a to s Michalem Vieweghem. Více informací najdete také v události na facebooku. Čeká nás ale mimo jiné i skvělé představení Z prachu hvězd, které do Turnova přiveze Národní divadlo. Pár lístků ještě zbývá, ale příliš neváhejte.

Spousta zajímavých věcí se děje i v kavárně a restauraci KUS na Střelnici. Aby vám nic neuniklo, doporučujeme sledovat facebookovou stránku. Nově tu máme třeba knihotoč a velkoplošné projekce hokejových zápasů z MS.Více >

XI. ročník festivalu Kytara v Českém ráji se blíží

Základní umělecká škola v Turnově zve všechny zájemce na XI. ročník festivalu Kytara v Českém ráji. Těšit se můžete na zajímavý dvoudenní program, v rámci kterého se bude konat i přednáška a koncert profesora Vladislava Bláhy. 

Vladislav Bláha byl po koncertě v Londýně označen prestižním anglickým časopisem Music Opinion za jednoho z nejlepších kytaristů a německým tiskem v reakci na vystoupení na festivalu v Iserlohn (2010) za vůdčího českého kytaristu. Je vítězem čtyř soutěží: Markneukirchen, Německo, Esztergom, Maďarsko, Volos, Řecko a Kutná Hora a obdržel bronzovou medaili ve finále soutěže Radio France v Paříži.Více >

V kavárně KUS můžete nahlédnout do knižních novinek

Kulturní kavárna KUS pro vás nachystala další literární novinku. Díky spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka tu můžete každý měsíc nahlédnout do knižních novinek, nebo si je tu u dobré kávy klidně rovnou i přečíst. Kdo by to nestihl, v knihovně mu je pak rádi půjčí i domů. Čtenáři Městské knihovny si mohou knížky z knihotoče také rovnou rezervovat přímo na stránkách knihovny. Až se na konci měsíce vrátí z kavárny, připraví jim je na oddělení pro dospělé k vyzvednutí. Tady je přehled knížek, které jsou v knihotoči na květen: 

Petr Rajchert - Ruku na srdce, náhody neexistují

Nehodláte se smířit s životními stereotypy? Přitahuje vás dobrodružství? Rádi se pohybujete na ostří nože? Chcete se vždy rozhodovat sami za sebe? 
Více >

Zahajujeme předprodej na přidané představení Smolíkovi

Pro velký zájem přidáváme na říjen divadelní představení Smolíkovi. Předprodej zahájíme v pondělí 2. května od 7.30 hodin, lístky bude možné zakoupit nebo rezervovat přes internet, nebo na recepci Kulturního centra Střelnice. Počet lístků na osobu bude omezen, každý člověk si bude moct koupit nebo rezervovat pouze 6 vstupenek.

Přidané přestavení se bude konat 18. října od 17 hodin. Více informací najdete zde.Více >

Kavárna KUS na Střelnici odměňuje stálé zákazníky i návštěvníky pořadů KCT

Kulturní centrum Turnov připravilo pro své návštěvníky lákavý věrnostní program plný výhod a zajímavých odměn. Ode dneška mohou všichni zájemci sbírat speciální razítka na akcích Kulturního centra a v kavárně KUS a získat tak možnost rezervovat si vstupenky na vybrané pořady s předstihem, ukládat si 5 % z útraty v kavárně KUS na Střelnici na osobní účet nebo si dát něco dobrého za extra ceny a mnoho dalšího.

„Chceme dát všem našim pravidelným návštěvníkům, divákům a fanouškům najevo, že si jejich přízně vážíme. Proto jsme se rozhodli přijít se systémem odměn, které by je mohly potěšit,” říká jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek.
 Více >

Úspěšné kino Sféra zve na Dámskou jízdu a další speciality

Kino Sféra v Turnově navštívilo v prvních třech měsících letošního roku už necelých 6 000 lidí a se 44 diváky na jedno představení zdaleka převyšuje celorepublikový průměr, který je těsně pod 35 diváky. Sféra si své diváky hýčká speciálními akcemi a netradičními projekcemi a plánuje další novinky. Třeba hned v květnu zve své divačky na Dámskou jízdu, dámy se budou moct se šampaňským v ruce nechat nalíčit a pak si užít filmovou novinku Svátek matek.

V kinech je co do návštěvnosti nejúspěšnější vždy zima, letos však diváci nepřestali chodit ani v jarních měsících. Více >

archiv »


kalendář akcí
květen 2016
po út st čt so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

2016 © KC Turnov, All Rights reserved